- Újdonságok
- Akciós termékek
- Többet olcsóbban
- Zárak, épületzárak [147]
- Zárbetétek, cilinderek [209]
- Lakatok [15]
- KILINCSVILÁG [364]
- Ajtócsukók, olajfékek [22]
- Tolóajtó-vasalatok [2]
- Pántok [39]
- Forgáspontok [1]
- Egyéb ajtóvasalatok [9]
- Ablakvasalatok (hagyományos) [15]
- Bútorzárak [5]
- Tömítések ajtókba és ablakokba [45]
- GU-vasalatok, zárak [25]
- Roto-vasalatok (Roto NT és Roto Centro) [42]
- Vízvetők [2]
- Tűzőkapcsok, tűszegek [20]
- Kifutó termékek, utolsó darabok [10]
- Kötőelemek [6]
- Szerszámok, sablonok [7]

Többpontos épületzárak
Többpontos zárakat szinte kizárólag bejárati ajtókban alkalmaznak.
A fő zárszekrényen kívüli záródási pontok típusa szerint biztonságtechnikailag jelentősen eltérnek egymástól. Míg a kisméretű záróelemek, görgők csak az ajtó pontos záródását - ezáltal jobb hő- és hangszigetelését - segítik elő, addig a nagyobb elemek, reteszek, horgok, már jelentős biztonsági pluszt nyújtanak. Ezekre cserénél, új beépítésnél, ill. biztosítás kötésénél érdemes odafigyelni.
A többpontos záraknak 2 fő működtetési elvük van: az egyik a kilincsműködtetés, a másik a kulcs, vagy cilinderműködtetés.
Az első esetben a kilincsel mozgatjuk a zár záróelemeit, ami a hosszabb erőkar miatt kényelmesebb, könnyebb használatot eredményez. Hátrányai között említhető, hogy az ajtóra csak kívül-belül kilincses veretgarnitúra helyezhető fel. Emellett ma már ugyan ritkán, de még előfordul az idegenekedés a "furcsa" kilincshasználattól.
A cilinderműködtetésű zárak hagyományos módon működnek: a kilinccsel a zárcsapda, a cilinderkulccsal a zárretesz ill. a plusz záróelemek záródnak. Itt már használhatunk kívül fixgombos kilincset is, ill. alkalmazhatunk elektromos zárólemezt is. Bár a mai zárak a zárszekrényben lévő rafinált fogaskerekes áttételek miatt könnyen működnek, azonban nagyon vetemedett, vagy óriási hőtágulásnak kitett bejárati nyílászárókban nem ajánljuk használatát.
A fent említett előnyök és hátrányok ésszerű figyelembe vételével érdemes az adott nyílászáróba a zárat kiválasztani.